Obsługiwanych jest do 5 plików, każdy o rozmiarze 10 MB. dobrze
Guangzhou OSUNSHINE Environmental Technology Co., Ltd 86-020-38246006  info@ozocenter.com
Aktualności Uzyskaj wycenę
Dom - Aktualności - Zastosowanie generatora ozonu w uzdatnianiu wody w basenie

Zastosowanie generatora ozonu w uzdatnianiu wody w basenie

February 7, 2023

 

Dla użytkowników system uzdatniania wody ozonem służy do podniesienia jakości wody w basenie.To, czy może spełnić wymagania dotyczące użytkowania, zależy od kilku czynników: czy jest to obieg przeciwprądowy, czy system filtrów jest rozsądnie zaprojektowany, czy generator ozonu jest zaawansowany, stosunek ceny do wydajności systemu uzdatniania wody ozonowej, czy obsługa posprzedażna jest na czas, ile wynosi opłata, jaka jest reputacja Czy producent ma doświadczenie w ozonowaniu wody basenowej.

Application of ozone generator in water treatment of swimming pool

Zgodnie z zapotrzebowaniem przemysłu ozonowego wprowadzono generator tlenu ozonowego o wysokim stężeniu serii Y.Maszyna składa się głównie z trzech części: generatora tlenu przeznaczonego do ozonu, wysokowydajnego generatora ozonu i wewnętrznego układu chłodzenia wodą ozonową.

 

Zalety stosowania ozonu w wodzie basenowej:

 

Ozon i jego produkty wtórne (takie jak hydroksyl) mają najsilniejsze działanie bakteriobójcze i inaktywujące wirusy, co może skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.Eksperymenty pokazują, że ozon o takim samym stężeniu może zabijać bakterie i wirusy 600-3000 razy skuteczniej niż chlor.Gdy stężenie ozonu wynosi 1 mg/l, inaktywacja Escherichia coli w kale zajmuje tylko 5 sekund, a osiągnięcie tego samego efektu przy takim samym stężeniu chloru zajmuje 15 000 sekund.

 

Ozon jest uznanym na całym świecie przyjaznym dla środowiska zielonym środkiem bakteriobójczym, który nie powoduje wtórnego zanieczyszczenia środowiska.Chlory reagują z substancjami organicznymi w wodzie, tworząc różnorodne chlorowane związki organiczne, takie jak chloroform, chloroform itp. Substancje te są uznanymi mutagenami rakotwórczymi.Kiedy ludzie pływają, te toksyczne substancje zostaną wchłonięte przez organizm ludzki (organizm ludzki może wchłonąć 500 ml wody na godzinę w wodzie).Chlorowane związki organiczne w wodzie mogą również podrażniać oczy i skórę, powodując zaczerwienienie oczu i wysypkę.

 

Chlorowane związki organiczne oraz chlor i inne toksyczne gazy odparowane z wody mogą uszkodzić narządy oddechowe człowieka, podczas gdy ozon nie spowoduje takich problemów.

 

Kwasy wytwarzane przez chlorowanie powodują poważną korozję systemu uzdatniania wody oraz wyposażenia i konstrukcji w muzeum, takich jak sieć, ogrzewanie itp.

 

Ozon jest silnym utleniaczem, który może skutecznie rozkładać substancje humusowe w wodzie, utleniać jony żelaza i manganu w wodzie oraz rozkładać małe organizmy rozpraszając światło w wodzie, dzięki czemu znacznie poprawia przejrzystość wody i nadaje jej piękny niebieski kolor, podczas gdy preparat chloru nie ma taki efekt.Aby woda nabrała koloru niebieskiego, basen stosujący preparat chloru często wymaga dodania soli miedzi, która jest niezwykle szkodliwa dla ludzi.

Application of ozone generator in water treatment of swimming pool

Wound ring ® Cechy generatora tlenu ozonowego serii Y do wody basenowej:

 

1. Wysokie stężenie ozonu na wylocie: stężenie ozonu na wylocie może osiągnąć ponad 60 mg/L.Do 110 mg/l.Dzięki zastosowaniu wbudowanego generatora tlenu o stężeniu do 90% oraz ceramiki kompozytowej o wysokiej dielektryczności o stałej dielektrycznej do 80-90, stężenie ozonu na wylocie jest wysokie.Jednak źródło tlenu szklanej rurki ozonowej wynosi tylko 10-15 mg/l, a źródło powietrza szklanej rurki ozonowej to tylko 2-5 mg/l

 

2. Brak zanieczyszczeń, takich jak związki azotu: stosuje się specjalny generator tlenu ozonowego, o wysokiej czystości ozonu, bez zanieczyszczeń w ozonie i zasadniczo bez związków azotu w gazie ozonowym.

 

3. Odporność na korozję, odpowiednia dla środowiska ozonowego.W porównaniu ze zwykłymi generatorami tlenu i generatorami tlenu stosuje się wiele materiałów odpornych na korozję ozonową, które mogą być używane przez długi czas w środowisku ozonowym.

 

4. Niski wzrost temperatury, odpowiedni do ciągłej i stabilnej pracy.Wbudowany generator tlenu wykorzystuje technologię głębokiego chłodzenia powietrzem i technologię głębokiego rozpraszania ciepła, aby zapewnić niski wzrost temperatury generatora tlenu, a wewnętrzny system chłodzenia wodą obiegową zapewnia bardzo niski wzrost temperatury generatora ozonu.Wzrost temperatury całego sprzętu wynosi zaledwie 3-5 ℃, co zapewnia ciągłą i stabilną pracę systemu.Może pracować nieprzerwanie przez 24 godziny

 

5. Wydajność ozonu jest stabilna.Wewnętrzny system chłodzenia wodą obiegową zapewnia szybkie odprowadzanie ciepła w przypadku pojawienia się ozonu, dzięki czemu wydajność ozonu jest stabilna.Wewnętrzny układ cyrkulacyjny wykorzystuje płyn chłodzący zapobiegający zamarzaniu, więc nie będzie się osadzał podczas długotrwałej pracy, a także może normalnie pracować w środowisku poniżej zera.Przed opuszczeniem fabryki każda maszyna ozonująca jest testowana przez detektor ozonu.

 

6. Jest odporny na wilgoć i nadaje się do wilgotnego środowiska.W porównaniu z wbudowanym generatorem tlenu zastosowano trzystopniowe środki osuszania.Obejmuje pierwszy etap głębokiego automatycznego drenażu zimnego, drugi etap osuszania na sicie molekularnym oraz trzeci etap osuszania na sicie molekularnym do produkcji tlenu.Pierwsze dwa etapy osuszania chronią sito molekularne wytwarzające tlen, wydłużają żywotność sita molekularnego wytwarzającego tlen i dostosowują się do wilgotnego środowiska.

 

7. Powłoka ze stali nierdzewnej lub powłoka z tworzywa sztucznego.Cała maszyna przyjmuje powłokę ze stali nierdzewnej lub powłokę natryskową, która jest łatwa do szorowania i odporna na ozon.Obudowa ze stali nierdzewnej nadaje się do wilgotnego środowiska, podczas gdy powłoka z tworzywa sztucznego nadaje się do stosunkowo suchego środowiska.

 

8. Integracja systemu, bezobsługowa.Wewnątrz generatora tlenu zastosowano bezobsługową bezolejową sprężarkę.Nie jest wymagana regularna konserwacja.Układ chłodzenia wodnego wykorzystuje wyłącznie obieg zamknięty, co ogranicza prace konserwacyjne.

 

9. Mając powietrze jako surowiec, koszt ozonu jest niski.Generator tlenu wykorzystuje powietrze jako surowiec do produkcji tlenu metodą fizyczną i nie ma dziennego zużycia materiałów.W porównaniu z butlami tlenowymi koszt tlenu jest bardzo niski.

 

10. Mała głośność, niski poziom hałasu i stabilna moc wyjściowa.W porównaniu z dzielonym systemem wytwarzania tlenu o tej samej mocy, objętość sprzętu stanowi tylko jedną trzecią objętości systemu dzielonego.Hałas podzielonego systemu wynosi na ogół powyżej 75 decybeli, a hałas generatora tlenu ozonowego serii Y wynosi poniżej 65 decybeli.